НОВИНИ

Рада продовжить розгляд законопроектів щодо Донбасу

Напередодні парламент не зміг їх розглянути через блокування президії.

У п'ятницю, 6 жовтня, Верховна Рада розгляне президентські законопроекти щодо Донбасу, а також альтернативні до них. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Зокрема, першим буде розглядатися внесений як невідкладний законопроект 7163, який пропонує визнати Росію державою-агресором, та три альтернативних - 7163-1, 7163-2 та 7163-3.

Наступним буде розглядатися 7164, який пропонує продовжити на один рік дію особливого статусу на Донбасі, та альтернативний 7164-1.

З 11 до 12 години в Раді запланована година запитань до уряду, після цього - розгляд низки проектів постанов, які пропонують скасувати рішення про ухвалення в цілому законопроекту «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», що входить до пакету законів судової реформи та Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

Після початку пленарного засідання спікер Андрій Парубій зазначив, що посилання на мінські домовленості вилучене із законопроекту президента України Петра Порошенка про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях.

"Хочу також нагадати, що вчора на погоджувальній раді ми погодили, що пункт про мінські угоді вилучається з тексту законопроекту ще в першому читанні. Це той момент, який найбільше викликав дебатів. Більш того, хочу нагадати, було погоджено, що позиція щодо Криму буде узгоджена до другого читання", - сказав Парубій.

"Тому я вважаю, що ніяких підстав сьогодні для конфліктів немає. І я впевнений, що сьогодні український парламент покаже здатність ефективно і дієво працювати", - додав спікер.

Як повідомлялося, 5 жовтня Рада внесла до порядку денного законопроекти щодо Донбасу і вирішила розглянути їх того ж дня, але не змогла цього зробити через блокування трибуни і президії Ради депутатами опозиції, зокрема від фракції «Самопоміч». Депутати цієї фракції вимагали серед іншого виключення із тексту президентського законопроекту 7163 положення щодо Мінських угод, а також вимагали вказати у законопроекті конкретні дати окупації Донбасу і включити до нього питання анексії Криму.

Голова парламенту Андрій Парубій після консультацій з головами фракцій повідомив, що була досягнута домовленість про виключення із законопроекту положень про Мінські угоди. Однак депутати продовжували блокувати трибуну та президію Ради, і спікер закрив засідання

18 жовтня спливає термін дії Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", який приймався на три роки  у вересні 2014 року.