НОВИНИ

Найбільший пролом в системі безпеки. Хакери РФ викрали дані з кіберзахисту Агентства нацбезпеки США - WSJ

Викрадені за допомогою антивірусу Касперського дані могли допомогти російським спецслужбам посилити захист своїх власних комп'ютерних мереж від зламування АНБ.

Дані Агентства національної безпеки (АНБ) Сполучених Штатів Америки (США), щодо його проникнення в мережі інших країн для захисту від кібератак, були викрадені російськими хакерами. Про це повідомили джерела The Wall Street Journal.

За інформацією джерела, дані про те, як АНБ проникає в мережі інших країн, були викрадені з особистого комп'ютера підрядника, який працював на агентство, за допомогою антивірусу виробництва "Лабораторії Касперського".

На думку опитаних виданням експертів, цей інцидент є "найбільшим за останні роки проломом в системі безпеки" і показує, як російська розвідка використовує комерційне програмне забезпечення для стеження.

Видання зазначає, що інцидент стався в 2015 році, однак був виявлений тільки навесні 2016 року.

Джерела газети вважають, що викрадені за допомогою антивірусу Касперського дані могли допомогти російським спецслужбам посилити захист своїх власних комп'ютерних мереж від зламування АНБ.

Як повідомлялося, Російську Федерацію запідозрили у зломі смартфонів військовослужбовців НАТО, щоб отримати оперативні дані і залякати солдатів,

В середині вересня Сенат США проголосував за заборону використання програмного забезпечення "Лабораторії Касперського" федеральними установами, пославшись на те, що ця компанія може бути інструментом Кремля і нести загрозу для національної безпеки.

Раніше Міністерство внутрішньої безпеки США заборонило державним установам країни користуватися програмним забезпеченням російської "Лабораторії Касперського" через побоювання, що ця компанія "може бути пов'язана з організованим іншою державою кібершпіонажем". 

Нагадаємо, адміністрація президента США виключила російську «Лабораторію Касперського» з двох списків схвалених постачальників послуг та програмного забезпечення для урядових установ.