НОВИНИ

Європарламент ухвалив резолюцію щодо справ кримськотатарських лідерів

Так, ЄП вимагає, зокрема, припинення репресій проти кримських татарів та українців у Криму, а також закликає негайно звільнити усіх політв'язнів Кремля.

У четвер, 5 жовтня, Європарламент ухвалив резолюцію щодо справ кримськотатарських лідерів Ахтема Чийгоза, Ільмі Умерова, а також журналіста Миколи Семени. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Згідно з резолюцією, ЄП вимагає припинення репресій проти представників кримськотатарського народу та українців у Криму і закликає негайно звільнити усіх протиправно ув’язнених Кремлем українських політичних заручників, засуджуючи вироки Умерову, Чийгозу та Семені, а також переслідування незалежних ЗМІ національних меншин.

Також суворо засуджуються вироки, ухвалені проти інших активістів кримськотатарської спільноти та українських громадян, які протиправно ув’язнені у Криму та на російській території, зокрема й щодо Романа Сущенка, та міститься вимога їхнього негайного звільнення.

Депутати Європарламенту також засудили практику етапування ув’язнених у віддалені регіони Росії та закликали Європейську службу зовнішньої діяльності та Представництво ЄС у Росії ретельно відслідковувати повідомлення про застосування примусового психіатричного лікування відносно зазначених ув’язнених. 

У резолюцію міститься заклик до Європейського суду з прав людини розглядати позови із Криму як питання найвищої пріоритетності, адже російська судова система неспроможна ухвалювати справедливі правові рішення у цих справах, а також заклик міжнародні організації у сфері прав людини, зокрема ООН, ОБСЄ та Ради Європи, забезпечити доступ на територію Кримського півострова з метою моніторингу ситуації та запровадження незалежного спостережного механізму.

При цьому наголошується, що проти осіб, причетних до грубого порушення  прав людини, включаючи посадовців, які висунули обвинувачення Чийгозу, Умерову та Семені, мають бути застосовані обмежувальні заходи, зокрема у контексті блокування активів у банках ЄС та візової заборони.

У резолюції висловили підтримку запроваджених з боку ЄС та України санкцій проти економіки Криму, нагадали про підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів.

Як повідомлялось, раніше у Європарламенті закликали ЄС розширити перелік економічних та персональних санкцій проти РФ та осіб, які причетні до переслідування кримських татар та інших українських заручників влади Росії.