НОВИНИ

Рада прийняла закон, який зобов'язує організаторів інформувати СБУ про запрошення російських артистів

Організатори заходів мають повідомити СБУ про запрошення такого артиста за 30 днів.

Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому законопроект 6682 щодо організації гастрольних заходів в Україні за участі громадян країни-агресора. Таке рішення з третього разу підтримали 232 нардепи.

Як пояснили автори, "одними з основних інструментів ведення гібридної війни Кремля проти України є так звані «популярні російські культурні діячі і виконавці», які публічно підтримують російську агресію".

Документ встановлює особливі вимоги до організації гастрольних заходів, учасниками яких є громадяни країни-агресора.

Законопроект вносить зміни в закон "Про гастрольні заходи", зокрема, вводить нову статтю. Вона передбачає, що організатор заходу має за 30 днів подати до Служби безпеки України запит на отримання інформації про наявність або відсутність законних підстав для недопущення громадянина країни-агресора до участі у гастрольному заході.

Після отримання відповіді від СБУ про відсутність законних підстав для недопущення громадянина країни-агресора організатор укладає договір із гастролером.

Нагадаємо, Держприкордонслужба України з початку року заборонила в'їзд до України щонайменше 70 артистам, зокрема, тим, хто в обхід українського законодавства відвідав анексований Росією Крим. Після цього віце-прем'єр- міністр В'ячеслав Кириленко пообіцяв на законодавчому рівні регулювати приїзд таких артистів.