НОВИНИ

СБУ викрила нелегальні кол-центри, які обслуговували клієнтів з РФ та анексованого Криму

Серед клієнтів кол-центрів у Миколаєві та Херсоні були переважно російські комерційні структури та муніципальні установи, а також деякі українські компанії.

Працівники Служби безпеки України викрили два нелегальних кол-центри у Миколаєві та Херсоні, які обслуговували клієнтів з Росії і тимчасово анексованого Криму. Про це 5 жовтня повідомила прес-служба СБУ.

Зазначається, що організувала незаконний бізнес в Україні московська компанія для оптимізації витрат, а серед клієнтів, яких обслуговували кол-центри, були переважно російські комерційні структури, муніципальні установи, а також деякі українські компанії. 

"Оперативники спецслужби задокументували, що серверне обладнання зі спеціальним програмним забезпеченням, електронною базою даних клієнтів знаходилося у Росії, адміністрування «українського» сегменту баз здійснювалось через віддалений доступ. Кандидати на роботу в компанію, попри неофіційне працевлаштування, були зобов’язані повідомити роботодавцю персональні дані: номери мобільних телефонів, адреси поштових електронних скриньок, акаунти у соціальних мережах. Вони також надавали анкетні дані близьких родичів", - йдеться у повідомленні.

Наразі діяльність компаній в Миколаєві і Херсоні заблокована, на банківські рахунки накладено арешт, перевіряються також факти відмивання грошей через конвертаційні центри. Також триває досудове слідство та перевіряється інформація про можливе копіювання їхніх баз даних на російські сервери за замовленням спецслужб РФ.

Раніше працівники Служби безпеки України викрили низку телекомунікаційних провайдерів на незаконній маршрутизації інтернет-трафіку до  "ДНР/ЛНР", тимчасово анексованого Криму та невизнаного Придністров’я.