НОВИНИ

Гельсінська комісія США засудила порушення Росією прав українських журналістів Семени, Сущенка й Асєєва

У комісії висловили велику стурбованість щодо справ незаконно затриманих та ув’язнених українських журналістів.

У Гельсінській комісії США (Комісія з безпеки і співробітництва в Європі) засудили порушення владаою РФ прав українських журналістів, зокрема, Миколи Семени, Романа Сущенка та Станіслава Асєєва (Васіна). Про це Комісія заявила 4 жовтня під час брифінгу у Конгресі США, повідомляє у Facebook прес-служба посольства України в США.

"На заході обговорювалися випадки частих залякувань, переслідувань та незаконних ув’язнень журналістів владою Кремля, зокрема, на територіях Донбасу, підконтрольних проросійським бойовикам, а також в тимчасово окупованому Росією Криму. У цьому контексті була зазначена велика стурбованість щодо справ незаконно затриманих та ув’язнених українських журналістів Романа Сущенка, Миколи Семени та Станіслава Асєєва", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у заході взяли участь американські конгресмени, представники Кокусу зі свободи преси Палати представників США Адам Шифф і Стів Чебот. 

Нагадаємо, що слідчий в анексованому Криму висунув журналісту Миколі Семені звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації».  22 вересня так званий Залізничний районний суд Сімферополя засудив кримського журналіста Миколу Семену до двох з половиною років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю. 

Романа Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Згодом Московський міський суд продовжив строк тримання під вартою Сущенка до 30 листопада.

Станіслав Асєєв жив в окупованому Донецьку, під псевдонімом Станіслав Васін писав для "Українського тижня" та інших українських ЗМІ. Із 2 червня він перестав виходити на зв'язок. Учасники тристоронньої контактної групи в Мінську внесли ім'я журналіста з Донецька Станіслава Асєєва в список полонених для обміну. 16 липня терористи визнали, що зниклий Асєєв перебуває у них за ґратами. Вони звинувачують журналіста у «шпигунстві», за що можуть незаконно «засудити» до позбавлення волі на 12–14 років.