НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Справи Майдану. Фацевич офіційно подав клопотання про взяття на поруки свого підлеглого

Відповідну заяву посадовець зробив під час засідання суду.

Заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич підписав та подав на розгляд суду клопотання про взяття на поруки підозрюваного у злочинах проти Майдану заступника голови Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Анатолія Серединського. Про це він повідомив особисто під час засідання суду, передає кореспондент Тиждень.ua.

Під час розгляду питання про запобіжний захід Серединському це питання підняв його адвокат Олександр Панченко.

«Я хотів би звернути увагу суду, що в залі присутній Фацевич, який виявив бажання взяти на поруки нашого підзахисного», - зазначив він.

Після цього Фацевич підписав необхідні документи та подав на розгляд судді.

«Я гарантую що він (Серединський - ред.) приходитиме на всі судові засідання і слідчі дії. (Гарантую - ред.) як його керівник, і як бойовий офіцер, у першу чергу»,- заявив заступник голови Нацполіції.

Суддя Писанець попередив Фацевича, що в разі втечі Серединського на нього буде накладене грошове стягнення. Саме клопотання суд розгляне пізніше.

Раніше у суді зачитали текст клопотання прокуратури про обрання Серединського запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. З тексту стало відомо, що Серединського підозрюють, зокрема, у видачі підрозділам «Беркуту» коштів для заохочення злочинів проти Майдану, координації регіональних підрозділів «Беркуту» під час штурму Майдану 18 лютого та підготовці так званої АТО в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року. Сам Серединський заперечив усі пункти підозри та нібито дружні стосунки з керівництвом МВС тих часів , оскільки його посада була занадто низькою. Зокрема з Ратушняком він нібито спілкувався лише тричі через приймальню для отримання необхідних службових документів. З керівниками «Беркуту» він спілкувався, за його словами, виключно для уточнення кількості хворих працівників та інших подібних питань. Він визнав постійне спілкування у 2014 році зі своїм безпосереднім керівником та підозрюваним у іншій справі екс-керівником Департаменту громадської безпеки МВС Володимиром Гриняком. Крім того, він заявив, що підозру йому оголосили лише тому, що він відмовився давати покази на Гриняка.

Нагадаємо, ввечері в середу, 4 жовтня, суд обирає запобіжний захід Серединському.

Як повідомлялося, 29 вересня ГПУ повідомила про підозру в злочинах проти активістів Євромайдану трьом колишнім високопосадовцям МВС України Ігорю Бабичу, Анатолію Серединському та Сергію Поготову, двоє з яких зараз посідають керівні посади в Національній поліції України.

Заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич 29 вересня та 2 жовтня приходив до Печерського районного суду Києва захищати підозрюваних, заявивши, що вони "спеціалісти" і "не порушували закон". Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає надуманими ці звинувачення проти працівників Нацполіції.

2 жовтня Сергія Поготова відпустили під домашній арешт.