НОВИНИ

В Одесі суд залишив під вартою фігуранта справи "2 травня" Долженкова

Слідство обґрунтовано звинувачує Долженкова в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Судова колегія Апеляційного суду Одеської області розглянула скаргу адвоката учасника масових заворушень 2 травня 2014 року Сергія Долженкова, якого правоохоронці затримали 18 вересня повторно за підозрою в сепаратизмі. Суд залишив без змін ухвалу Київського райсуду Одеси про тримання підсудного під вартою.

"Суд заслухав доводи сторін захисту та звинувачення й постановив: відмовити у задоволенні скарги підслідчого Долженкова на ухвалу Київського райсуду Одеси про тримання його під вартою терміном 60 діб. Ухвалу суду першої інстанції суд залишив без змін", - озвучив вердикт головуючий суддя Вадим Прібилов.

Судова колегія врахувала доводи прокурора Юрія Богомолова, який заперечив проти задоволення клопотання сторони захисту про звільнення підсудного Долженкова з-під варти. На його думку, скарга подана стороною захисту з метою "затягування часу і перешкоджання розслідуванню".

Як зазначив прокурор, слідство обґрунтовано звинувачує Долженкова в тяжкому злочині - посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, вчинене групою осіб за попередньою змовою.     

Суд визнав непереконливими доводи адвоката Ольги Балашової, що її підзахисного Долженкова "незаконно затримано 18 вересня співробітниками СБУ і прокуратури, які не мали на те відповідних повноважень".

Як повідомлялося, 4 жовтня Апеляційний суд розглядав скарги адвокатів двох осіб, підозрюваних у сепаратизмі - громадянина РФ Мефьодова та його спільника одесита Долженкова, який раніше служив у структурах МВС. До забезпечення правопорядку в суді були залучені співробітники СБУ та Нацполіції.

Київський райсуд Одеси обрав Мефьодову і Долженкову 19 вересня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою за підозрою у скоєнні злочину за ознаками ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. За ці дії, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, винуватці караються позбавленням волі на строк від 7 до 12 років.

В Одесі 2 травня 2014 року відбулися сутички між сепаратистами і проукраїнськими активістами, які намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. В результаті сутичок та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 осіб. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані. 18 вересня 2017 року Іллічівський міський суд (Чорноморськ, Одеська область) визнав невинними 19-х обвинувачених у масових заворушеннях у справі про події 2 травня 2014 року у частині подій на Грецькій площі.