НОВИНИ

Спроба перевороту в Туреччині. До довічного ув’язнення засудили 34 військових

Відповідно до заяв прокуратури, група військовослужбовців планувала захопити та вбити президента під час путчу в 2016 році.

У Туреччині суд виніс вирок про довічне ув’язнення 34 військовим, яких звинуватили в спробі вбивства президента країни Реджепа Таїпа Ердогана. Про це в середу, 4 жовтня, повідомляє Daily Sabah.

Відповідно до заяв прокуратури, група військовослужбовців, яку очолював колишній бригадний генерал Гекхан Шахін Сонмезатеш планувала захопити та вбити президента під час путчу в липні 2016 року. Вони нібито мали намір вбити Ердогана у курортному містечку Мармаріс, де турецький президент з родиною проводив відпустку.

Зазначається, що спроба провалилася через те, що Ердоган залишив готель за кілька хвилин до запланованого нападу.

За версією слідства, усі обвинувачені входили до групи FETÖ під керівництвом проповідника Фетуллаха Гюлена, якого Анкара звинувачує в організації спроби перевороту.

Повідомляється, що суд заслухав останні заяви обвинувачуваних перед тим, як почав виносити свій вердикт. Деякі з обвинувачених заявили, що не вірять в те, що суд може прийняти справедливе рішення, бо на нього здійснюють політичний тиск.

Як повідомлялося, 15 червня суд у Туреччині засудив до довічного ув'язнення 23 людини, які були визнані винними у «спробі змінити державний лад силовим шляхом» і «насильницькому утриманні» глави адміністрації президента Фарі Касирги на авіабазі в Анкарі.

Нагадаємо, 15 липня 2016 року в Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення. 

Після  невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту.

Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині