НОВИНИ

Порошенко закликав парламент розробити законопроект про Антикорупційний суд

Водночас президент пропонує створити спеціалізовану антикорупційну палату у новому Верховному Суді, яка буде касаційною інстанцією по всіх антикорупційних справах.

У середу, 4 жовтня, Президент України Петро Порошенко запропонував створити міжфракційну робочу групу для підготовки законопроекту стосовно Антикорупційного суду. Про це він написав у Twitter.

"Звертаюсь до парламенту з пропозицією створити міжфракційну робочу групу і якнайшвидше підготувати законопроект щодо Антикорупційного суду", - написав він.

Крім того, він зазначив, що готовий внести відповідний проект до парламенту від свого імені як невідкладний.

 "Справедливого суду потребують усі. Тільки за його наявності ми збудуємо успішну країну успішних людей", - додав Порошенко.

Як згодом додала прес-служба президента, він сказав, що «зміни Верховного Суду, безумовно, потребують часу, а час – працює проти нас». «Народ вправі вимагати від нас справедливості вже зараз, не чекаючи щороку на створення тих чи інших чудових інституцій», - сказав Порошенко.

«Тому паралельно із запуском процесу ухвалення Закону та створення антикорупційного суду буду пропонувати кілька швидких рішень для того, щоб прискорити боротьбу з корупцією. Думаю, що вже найближчим часом можна створити спеціалізовану антикорупційну палату у новому Верховному Суді, яка буде касаційною інстанцією по всіх антикорупційних справах», - заявив президент..

Як повідомлялось, ще у березні народні депутати Єгор Соболєв, Оксана Сироїд, Іван Крулько, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук ініціювали законопроект №6011 "Про антикорупційні суди". Однак 9 березня Вища рада правосуддя затвердила консультативний висновок, у якому йдеться про те, що цей проект закону є неконституційним, а його ухвалення парламентом у ВРП вважають недоцільним.

Додамо, що про необхідність створення Антикорупційного суду в Україні наголошували у багатьох світових організаціях. Зокрема, ще у лютому голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що в Україні якнайшвидше треба створити антикорупційний суд, а його судді мають обиратися за справедливою і прозорою процедурою. З подібними заявами виступили також заступник голови представництва Європейського союзу в Україні Томас Фреллесен і голова Антикорупційної ініціативи ЄС Ека Ткешелашвілі 

Також 13 липня у Києві президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер сказав, що Європейський Союз не наполягає на створенні окремого антикорупційного суду в Україні, але вказує на необхідність створення спеціальної антикорупційної палати в рамках української судової системи. Пізніше керівник відділу преси та інформації представництва ЄС в Україні Юргіс Вільчинскас пояснив, що Жан-Клод Юнкер говорив про необхідність створення незалежного органу для боротьби з корупцією, що є першочерговим, але не так важливо, як саме він називатиметься.