НОВИНИ

У Іспанії суд відкрив провадження проти керівника поліції Каталонії за "підбурювання до заколоту"

На слухання в п’ятницю, 6 жовтня, суд викликали Траперо та трьох інших підозрюваних.

Національний суд Мадрида відкрив кримінальне провадження щодо начальника обласної поліції Каталонії Хосепа Луїса Траперо, якого звинувачують у неспроможності стримувати протестуючих за незалежність. Про це в середу, 4 жовтня, повідомляє  AFP.

Зазначається, що на слухання в п’ятницю, 6 жовтня, викликали Траперо та трьох інших підозрюваних.

Так, до суду направили звинувачення після того, як сили національної безпеки  провели рейди в урядових офісах Каталонії через референдум про незалежність від Іспанії .

Після обшуків правоохоронці зіткнулися з масовими протестами, а Мадрид звинуватив каталонську поліцію в тому, що вона залишалася осторонь подій.

За словами представника суду, чотирьох підозрюваних звинувачують "у підбурюванні до заколоту... у зв'язку зі зборами та демонстраціями, організованими з метою примусового перешкоджання владі та офіцерам виконувати свої обов'язки". За відповідне правопорушення їм загрожує до 15 років, якщо воно вчинено представником влади.

Суддя, який керує судовим розслідуванням, також викликав лідерів двох відомих громадянських груп каталонців за незалежність: Хорді Куйксарта з Omnium Cultural і Хорді Санчеса з Каталонської національної асамблеї. Зазначається, що ці групи брали участь у демонстраціях у вересні.

Четвертий підозрюваний теж старший офіцер поліції Каталонії.

Нагадаємо, 1 жовтня, у Каталонії, автономній області на північному сході Іспанії, відбувся референдум за незалежність. Уряд Каталонії заявив, що за відокремлення від Іспанії висловилися 90% каталонців, а всього в голосуванні взяли участь близько 2,3 млн осіб. Іспанія вважає референдум незаконним, силовики намагалися йому перешкоджати, в результаті сутичок понад 800 людей отримали поранення.