НОВИНИ

У Франції схвалили антитерористичний закон

Відповідний документ посилює поліцейські наглядові повноваження і полегшить закриття мечетей, підозрюваних у проповідуванні ненависті.

Парламент Франції 3 жовтня схвалив законопроект про боротьбу з тероризмом, який посилює поліцейські наглядові повноваження і полегшить закриття мечетей, підозрюваних у проповідуванні ненависті. Про це повідомляє Reuters.

Так, за підготовлений міністром внутрішніх справ Жераром Коломбом документ проголосували 415 депутатів, 127 були проти, утрималися 19.

Коломб сказав, що Франція "ще в стані війни", оскільки влада з усіх сил намагається впоратися з загрозою з боку іноземних джихадистів і бойовиків.

"Законодавці розуміють, що сьогоднішня загроза серйозна і що ми повинні захищатися від терористів. Це має бути зроблено таким чином, щоб врівноважувати безпеку і свободу. Цей текст допоможе захистити французьких людей", - сказав Коломб.

У виданні також наголошується, що понад 240 чоловік були вбиті у Франції в результаті нападів з 2015 року людьми, які заявили про відданість ІДІЛ. Водночас правозахисники попереджають, що відповідний законопроект призведе до порушення громадянських свобод.

Як повідомлялось, у ніч на 19 липня верхня палата французького парламенту більшістю голосів ухвалила законопроект про боротьбу з тероризмом.