НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Справи Майдану. Печерський суд відхилив клопотання про відвід у справі посадовців Нацполіції

Суддя Віталій Писанець залишиться у процесі.

Суддя Печерського райсуду Катерина Москаленко відхилила клопотання прокуратури про відвід судді Віталія Писанця у справі про запобіжний захід заступнику голови Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Анатолію Серединському, якого підозрюють у низці злочинів проти активістів Майдану у 2014 році. Про це повідомляє кореспондент Тиждень.ua.

Сторона захисту залишилася задоволеною ухваленим рішенням. За словами адвоката Серединського Анни Литвин, суддя Писанець не міг розглянути справу невідкладно через об’єктивні причини - зокрема, тиск на суд з боку активістів, які нібито заблокували суддю Писанця 29 вересня, коли надійшло клопотання прокуратури про призначення запобіжного заходу.

Водночас, на думку прокурорів, суд належним чином не перевірив доводи, викладені у клопотанні та не з’ясував, що саме завадило Писанцю розглянути справу у відведені 72 години. Зокрема, залишилося невідомим, яку саме справу Писанець нібито розглядав 29 вересня, що завадило йому розпочати засідання.

Крім того, суд відхилив і друге клопотання прокуратури.

Під час слухання справи підозрюваний Ігор Бабич  заявив про тиск на суд з боку голови Департаменту спецрозслідувань Сергія Горбатюка.

‘’Відбувається додатковий тиск на суд з метою обрання мені необхідного запобіжного заходу. Зокрема, вчора пан Горбатюк розголосив відомості провадження щодо мене і ще кількох осіб’’.

За словами Бабича, таким чином голова ДСР фактично звинуватив його в організації штурму Майдану, вбивствах і нанесенні тілесних ушкоджень людям.

Адвокат Бабича Роман Овод наголосив на неналежному повідомленні про призначений час розгляду справи 2 жовтня. У свою чергу, прокурор Денис Іванов зазначив, що обов’язок повідомляти сторони про час розгляду лежить на суді, і це є ще однією підставою для відводу судді Писанця.

Як повідомлялося, 29 вересня ГПУ повідомила про підозру в злочинах проти активістів Євромайдану трьом колишнім високопосадовцям МВС України Ігорю Бабичу, Анатолію Серединському та Сергію Поготову, двоє з яких зараз посідають керівні посади в Національній поліції України.

Заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич 29 вересня та 2 жовтня приходив до Печерського районного суду Києва захищати підозрюваних, заявивши, що вони "спеціалісти" і "не порушували закон". Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає надуманими ці звинувачення проти працівників Нацполіції.

2 жовтня Сергія Поготова відпустили під домашній арешт.