НОВИНИ

У Іспанії екс-посадовець українського консульства привласнив понад 700 тис грн – прокуратура

Правоохоронці повідомили колишньому посадовцю про підозру.

Київська прокуратура скерувала до суду обвинувачення щодо колишнього посадовця Консульства України в Малазі (Королівство Іспанія), який під час відрядження привласнив понад 700 тис гривень державних коштів. Про це в вівторок, 3 жовтня, повідомила прес-служба столичної прокуратури.

Так, зловмисника звинувачують у заволодінні державними коштами в особливо великих розмірах.

«Встановлено, що перебуваючи на посаді спеціаліста з фінансових питань та діловодства Консульства України в Малазі на час довготермінового відрядження та маючи службовий доступ до системи клієнт-банк, екс-чиновник систематично здійснював незаконні перекази грошових коштів з рахунків Консульства на власний банківський рахунок», – йдеться в повідомленні.

У ході фінансового аудиту було встановлено, що упродовж 2014 - 2016 років без жодного документального обґрунтування він перерахував на власний рахунок понад 700 тис гривень.

Правоохоронці повідомили колишньому посадовцю  консульства про підозру щодо порушення ч. 5 ст. 191 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене у особливо великих розмірах) КК України.

 Обвинувальний акт скеровано до Шевченківського райсуду столиці.

 Крім того, місцевою прокуратурою заявлено позов про стягнення з обвинуваченого всієї суми завданих збитків.

Як повідомлялося, у ЗМІ з'явилась інформація про те, що Генеральна прокуратура підозрює працівників апарату Верховної Ради в розкраданні 15,8 млн гривень при закупівлі послуг з реконструкції системи опалення в будівлі парламенту.