НОВИНИ

Рада продовжить розгляд судової реформи, також планує взятися за пенсійну та медичну

Розгляд понад 4 тисяч правок до кодексів у рамках судової реформи триває з початку вересня.

Верховна Рада у вівторок, 3 жовтня, продовжить розгляд законопроекту 6232 "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адмінсудочинства України та інших законодавчих актів", який входить до пакету судової реформи. Про це йдеться у порядку денному на сайті парламенту.

Крім того, народні депутати планують затвердити порядок денний сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.

Також Рада має розглянути пенсійну реформу: в другому читанні законопроект 6614 щодо підвищення пенсій та в першому читанні 6617 про внесення змін до бюджету для підвищення пенсій.

Передбачено також розгляд ще двох законопроектів щодо судової реформи - про внесення зміни до статті 540 Митного кодексу України щодо примусового виконання постанови органу доходів і зборів або суду про накладення штрафу та про внесення зміни до статті 23 Бюджетного кодексу України щодо бюджетних призначень на забезпечення діяльності Конституційного Суду України.

Заплановано розгляд законопроектів щодо реформування медицини, зокрема 6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів та 6604 про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо забезпечення державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів.

Нагадаємо, народні депутати у четвер, 7 вересня, розпочали розгляд законопроекту № 6232, яким передбачається внесення змін до Господарського, Цивільного процесуальних кодексів, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів. Розгляд законопроекту, до якого подано 4383 поправки, депутати розглядають упродовж шести пленарних днів і дійшли до 3811-ої поправки.

Згідно із Регламентом Верховної Ради розгляд одного законопроекту може тривати довше ніж одне засідання, але не може перериватися розглядом інших питань.

Зазначимо, що громадські організації, медіа та активісти виступили проти ухвалення цього законопроекту, оскільки він, на думку активістів, звужує принципи гласності та відкритості судових засідань і створює перешкоди для здійснення суспільного контролю. Як ідеться у відкритій заяві, у випадку прийняття закону суд зможе заборонити фотофіксацію, відеозапис чи трансляцію відкритого судового засідання, якщо вони “заважають ходу судового процесу”, це може стати на заваді громадськості стежити за судовими процесам. Суд зможе не впустити до зали судових засідань людей, які бажають бути присутніми у відкритому судовому засіданні, якщо немає “вільних місць”. Суд зможе не проголошувати прилюдно судові рішення, ухвалені за наслідками закритих судових засідань.

"Наведені положення законопроекту є значним кроком назад у проведенні судової реформи, оскільки зачиняють двері суду для суспільного контролю та сприятимуть розвитку корупції", - зазначають активісти.