НОВИНИ

В Іспанії суд відкрив провадження проти каталонської поліції за бездіяльність

Суд міста Льєйда відкрив провадження проти поліції Каталонії Mossos d'Esquadra, звинувачуючи у бездіяльності в день референдуму про незалежність автономії.

В Іспанії суд міста Льєйда відкрив провадження проти поліції Каталонії Mossos d'Esquadra за звинуваченням у бездіяльності в день референдуму про незалежність автономії. Про це повідомляє El Periodico.

"У зв’язку з можливим скоєнням злочину, який полягає у непокорі судовому рішенню було відкрите попереднє провадження ждя визначення обставин і характеру подій, а також осіб, які до цього причетні" - заявили в суді.

Також у надмірній пасивності поліцію Каталонії звинуватив і союз профспілок поліцейських Іспанії.

При цьому Mossos d'Esquadra запевняє, що виконує рішення суду і діє відповідно до ситуації.

Напередодні поліція Іспанії вилучила близько 2,5 млн бюлетенів та близько 4 млн конвертів, призначених для голосування, яке проходить 1 жовтня.

У зв'язку з цим каталонський уряд заявив, що вважатиме  дійсними бюлетені, надруковані самими виборцями на принтерах. Як запевнив представник каталонського уряду Жорді Турулл вранці 1 жовтня, наявна система убезпечить від зловживань та голосування однією особою кілька разів. Він висловив упевненість, що референдум про незалежність регіону відбудеться.

Нагадаємо, іспанська влада заявили про намір збільшити кількість поліцейських в Каталонії в день проведення референдуму і блокувати ділянки для голосування. Крім того, напередодні референдуму в Іспанії заблокували понад 140 сайтів з інформацією про голосування.

Як повідомлялось, кількість постраждалих під час сутичок в день референдуму в Каталонії зросла до 337 людей.