НОВИНИ

Вища рада правосуддя рекомендувала 111 кандидатів у новий Верховний суд

Як заявили у Громадській раді доброчесності, у цьому списку є 25 суддів, визнаних недоброчесними.

Вища рада правосуддя затвердила на подання президенту 111 кандидатів у судді до чотирьох касаційних судів нового Верховного суду.  Відповідне рішення у п'ятницю, 29 вересня, оголосив голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, передає Укрінформ.

Водночас за результатами розгляду матеріалів кандидатів до Касаційного кримінального суду ВРП припинила участь у конкурсі Тетяни Франтовської, а за результатом розгляду кандидатів до Касаційного господарського суду припинено участь у конкурсі Володимира Матюхіна.

Також ВРП відклала призначення до нового Верховного суду Вікторії Мацедонської, Тетяни Стрелець, Олександри Яновської, Валентини Симоненко, Ольги Ступак, Сергія Погрібного та Вадима Коротуна.

Раніше громадські активісти вимагали від ВРП “відсіяти” 30 недоброчесних кандидатів до нового Верховного суду, які під час конкурсу отримали негативний висновок Громадської ради доброчесності. Як стверджують члени ГРД, ці судді займалися політичними переслідуваннями та ухвалювали замовні рішення в інтересах режиму екс-президента Віктора Януковича, а також вони не можуть пояснити походження своїх численних статків. 

Як пише Громадське, одна з членів Громадської ради доброчесності Галина Чижик заявила, що обурена таким результатом, оскільки з 30 суддів, в яких був незадовільний висновок щодо доброчесності — 25 подані на підпис президенту.  Відхилили у ВРП тільки кандидатуру судді Франтовської, ще по чотирьох рішення відклали.

За її словами, у президента в цьому питання доволі представницька функція: він зобов'язаний підписати подання від Вищої Ради правосуддя. 

Список суддів опублікувала Судово-юридична газета.

27 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів України затвердила рейтинг 320 кандидатів на посади суддів Верховного суду. 120 осіб стали переможцями конкурсу, серед них - судді, адвокати, науковці.

Після цього ВККСУ направила рекомендації про призначення переможців конкурсу до ВРП для розгляду матеріалів на кожного кандидата і перевірки їх на відповідність критеріям етики і доброчесності.