НОВИНИ

У мережі з'явилося приховане відео з суду над Ільмі Умеровим

На запису видно людей, які звинувачували і виносили вирок заступнику голови Меджлісу.

У мережі з'явилося відео з підконтрольного Кремлю суду над одним з лідерів кримських татар Ільмі Умеровим, яке зняли кримськотатарські активісти. Відео оприлюднило Радіо Свобода.

Так, на запису видно людей, які звинувачували і виносили вирок заступнику голови Меджлісу.

Як повідомлялося, 27 вересня підконтрольний Кремлю Сімферопольський суд оголосив вирок одному з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерову у вигляді двох років колонії-поселення. 

Нагадаємо, ФСБ порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за статтею про екстремізм і сепаратизм у травні 2016 року. Його звинувачують у закликах до порушення територіальної цілісності РФ. Суд окупованого Криму призначив Умерову примусову психіатричну експертизу.

7 вересня 2016 року Умерова відпустили з психіатричного стаціонару в анексованому Сімферополі. Захист вирішив відправити звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі щодо дій ФСБ Росії.

Прокуратура АР Крим, що у зв'язку з анексією перебуває у Києві, відкрила провадження через незаконне відправлення Умерова у психлікарню​.

Ільмі Умеров вважає порушену проти нього кримінальну справу політично мотивованою.