Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що президент РФ Владімір Путін затвердив вирок на вбивство Ільмі Умерова, якому 27 вересня в окупованому Криму призначили покарання у вигляді двох років колонії-поселення. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"По суті, окупаційний російський суд засудив Ільмі Умерова до смерті, оскільки приміщення людини, яка страждає хворобою Паркінсона в прогресуючій формі, гіпертонією і цукровим діабетом, означає ні що інше, як позбавлення людини елементарної медичної допомоги та сприяння рідних.Оголошене окупаційним російському судом рішення у відношення заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова є ще одним свідченням посилення репресій проти кримськотатарського народу, здійснюваних російської окупаційної владою Криму", - йдеться у повідомленні.

Він додав, що "міжнародній спільноті та її інституціям надали вибір - запобігти вбивству Ільмі Умерова або обмежитися черговою заявою з висловленням «глибокої» занепокоєності".

Як повідомлялось, 27 вересня підконтрольний РФ Сімферопольський суд оголосив вирок одному з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерову у вигляді двох років колонії-поселення. Зазначається, що оголошення вироку почалося без присутності адвоката Ільмі Умерова Марка Фейгіна та захисника Олександра Подрабінека.

Нагадаємо, ФСБ порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за статтею про екстремізм і сепаратизм у травні 2016 року. Його звинувачують у закликах до порушення територіальної цілісності РФ. Суд окупованого Криму призначив Умерову примусову психіатричну експертизу.

7 вересня 2016 року Умерова відпустили з психіатричного стаціонару в анексованому Сімферополі. Захист вирішив відправити звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі щодо дій ФСБ Росії.

Прокуратура АР Крим, що у зв'язку з анексією перебуває у Києві, відкрила провадження через незаконне відправлення Умерова у психлікарню​.