НОВИНИ

Чубаров відреагував на вирок Умерову в окупованому Криму

За словами голови Меджлісу, Путін затвердив вирок на вбивство кримського татарина Ільмі Умерова.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що президент РФ Владімір Путін затвердив вирок на вбивство Ільмі Умерова, якому 27 вересня в окупованому Криму призначили покарання у вигляді двох років колонії-поселення. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"По суті, окупаційний російський суд засудив Ільмі Умерова до смерті, оскільки приміщення людини, яка страждає хворобою Паркінсона в прогресуючій формі, гіпертонією і цукровим діабетом, означає ні що інше, як позбавлення людини елементарної медичної допомоги та сприяння рідних.Оголошене окупаційним російському судом рішення у відношення заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова є ще одним свідченням посилення репресій проти кримськотатарського народу, здійснюваних російської окупаційної владою Криму", - йдеться у повідомленні.

Він додав, що "міжнародній спільноті та її інституціям надали вибір - запобігти вбивству Ільмі Умерова або обмежитися черговою заявою з висловленням «глибокої» занепокоєності".

Як повідомлялось, 27 вересня підконтрольний РФ Сімферопольський суд оголосив вирок одному з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерову у вигляді двох років колонії-поселення. Зазначається, що оголошення вироку почалося без присутності адвоката Ільмі Умерова Марка Фейгіна та захисника Олександра Подрабінека.

Нагадаємо, ФСБ порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за статтею про екстремізм і сепаратизм у травні 2016 року. Його звинувачують у закликах до порушення територіальної цілісності РФ. Суд окупованого Криму призначив Умерову примусову психіатричну експертизу.

7 вересня 2016 року Умерова відпустили з психіатричного стаціонару в анексованому Сімферополі. Захист вирішив відправити звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі щодо дій ФСБ Росії.

Прокуратура АР Крим, що у зв'язку з анексією перебуває у Києві, відкрила провадження через незаконне відправлення Умерова у психлікарню​.