НОВИНИ

ТІ подала до суду на ГПУ через кошти «сім'ї Януковича»

Міжнародна антикорупційна організація вимагає скасувати рішення щодо засекречення судового вироку, за яким було конфісковано 1,5 млрд доларів Януковича.

Українське представництво антикорупційної організації Transparency International подало позов на Генеральну прокуратуру України, Військову прокуратуру сил АТО та Державне підприємство «Інформаційні судові системи» з вимогою оприлюднити вирок суду, за яким було конфісковано 1,5 млрд доларів Януковича. Відповідна інформація з'явилася в четвер, 21 вересня, на сайті організації.

Так, TІ звернулася до Окружного адміністративного суду Києва задля скасування рішень щодо засекречення судового вироку, за яким було конфісковано кошти «злочинної організації Януковича».

Наголошується, що ДП «Інформаційні судові системи»  посилаючись на заборону прокуратури, досі не оприлюднили судове рішення у відкритому Єдиному реєстрі судових рішень. У Генпрокуратурі, у свою чергу, стверджують, що держпідприємство саме визнало це рішення держтаємницею.

«Transparency International Україна вважає це тривожним сигналом, адже по-перше, суспільство досі не знає, у кого, за які злочини та скільки точно коштів було конфісковано, по-друге, якщо рішення містить технічні недосконалості, то воно зможе бути оскарженим», – йдеться в повідомленні.

Також зазначено, що організація вже зверталася до українського Парламенту, однак представники прокуратури проігнорували засідання комітету та не з’явились для обґрунтування своєї позиції народним депутатам. Замість цього, українське представництво ТІ отримало безпідставне звинувачення у  «зриві оборонного замовлення» від Голови оборонного комітету ВР.

Раніше Transparency International закликала Верховну Раду домагатися офіційного оприлюднення рішення суду про конфіскацію $1,5 мільярда оточення Віктора Януковича.