НОВИНИ

Суд задовольнив позов про стягнення 10 млн грн з російської авіакомпанії

Це перше рішення щодо притягнення авіакомпаній до відповідальності за польоти над Кримом, які здійснювалися в порушення Конвенції про міжнародну цивільну авіацію та Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів.

Господарський суд Київської області задовольнив позов прокуратури АР Крим щодо стягнення  з російської авіакомпанії понад 10 млн гривень. Про це в четвер, 21 вересня,  повідомила прес-служба прокуратури АР Крим.

Так, авіакомпанія, яка здійснювала щоденні польоти на окуповану територію Криму, не сплачувала кошти за отримані аеронавігаційні послуги в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем у межах Сімферопольського району.

Зазначається, що для надання взаємної міжнародно-правової допомоги до розгляду справи було залучено судові органи РФ. Арбітражний суд Москви виконав доручення української сторони та вручив відповідачу копію ухвали про початок судового процесу і позовну заяву прокурора.

«Належне повідомлення авіакомпанії-порушника про вимоги прокуратури автономії надає українській стороні можливість запуску механізму стягнення зазначених коштів з боржника на території Російської Федерації», - прокоментував прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов.

Він додає, що суд вперше виніс рішення по процедурі притягнення авіакомпаній до відповідальності за польоти над Кримом, які здійснювалися в порушення Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року та Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів 1981 року.

Нагадаємо, прокуратура Криму подала позов до російської авіакомпанії на 10 млн грн 20 квітня.