НОВИНИ

Газпром не зміг у повному обсязі забезпечити транзит газу в Європу — Укртрансгаз

Причиною став ремонт газопроводу "Північний потік", що триватиме до 22 вересня.

Газпром у серпні не зміг повною мірою задовольнити попит європейських споживачів на газ. Про це повідомляє прес-служба "Укртрансгазу" в Facebook.

"Із початку тижня значно зріс попит європейських споживачів на траспортування російського газу територією України, а саме, збільшились замовлення за маршрутом Україна-Словаччина до 206-215 млн куб.м/добу порівняно із середньодобовими 170-180 млн куб.м в серпні 2017 року. Однак Газпром не зміг подати для транзиту європейським замовникам очікувані обсяги природного газу та надіслав до Центрального диспетчерського департаменту "Укртрансгаз" зменшені заявки на транспортування в словацькому напрямку", - йдеться в повідомленні.

При цьому зазначається, що російська сторона продовжує не виконувати технічні зобов`язання за контрактом на транзит газу з "Нафтогаз України" щодо дотримання контрактних тисків газу в магістральних газопроводах на вхідних точках, які знаходяться на російсько-українському кордоні, - газовимірювальна станція (ГВС) "Суджа" та ГВС Писарівка

Також наголошується, що транзитні потужності "Укртрансгазу" на словацькому маршруті у вихідній точці ГВС Ужгород становлять 282 млн куб. м/добу, що значно перевищує поточний попит європейських споживачів.

Нагадаємо, раніше російська компанія "Газпром" звернулася до державної компанії "Укртрансгаз" із проханням забезпечити збільшені обсяги транзиту газу через Україну через ремонт системи газопроводів "Північний потік", що триватиме з 11 по 22 вересня.

Україна готова забезпечити стабільне транспортування очікуваних європейськими замовниками об`ємів природного газу повною мірою, більше того, технічна потужність української ГТС дає можливість надійно транзитувати російський газ до країн ЄС обсягом більше 400-450 млн куб.м/добу по словацькому, угорському, польському та румунському газотранспортних коридорах.