НОВИНИ

ГПУ запідозрила працівників Верховної Ради в розкраданні майже 16 млн грн — ЗМІ

Гроші були призначені для закупівлі послуг з реконструкції системи опалення в будівлі парламенту.

Генеральна прокуратура підозрює працівників апарату Верховної Ради в розкраданні 15,8 млн гривень при закупівлі послуг з реконструкції системи опалення в будівлі парламенту. Про це йдеться у матеріалах суду, передають Українські Новини.

Зазначено, що Головне слідче управління Генеральної прокуратури здійснює досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом розкрадання посадовими особами апарату Ради коштів державного бюджету в особливо великих розмірах, виділених на реконструкцію систем опалення-холодопостачання і зміну нагрівальних приладів в адмінбудівлях парламенту.

Також правоохоронці розслідують факт зловживання службовим становищем посадовими особами управління справами апарату парламенту в інтересах ТОВ "Вулвер" при закупівлі й виконанні робіт з реконструкції системи опалення й охолодження.

Розслідування встановило, що посадові особи управління справами парламенту разом з директором ТОВ "Вулвер" організували схему розкрадання коштів державного бюджету, виділених на реконструкцію систем опалення-холодопостачання і заміну нагрівальних приладів фанкойлами в адмінбудівлях апарату Ради, розташованих на вулиці Шовковичній, будівля 2 і 4, загальна вартість яких становила 15 830 000 гривень.

Досудове слідство встановило, що 12 липня 2016 року управлінням адміністративними будівлями керсправами апарату Ради оголошено тендер на закупівлю робіт з реконструкції системи опалення-холодопостачання, але дата розкриття тендерних пропозицій неодноразово переносилася на підставі усних зауважень посадових осіб апарату парламенту.

Надалі розпорядженням першого заступника керівника апарату - керуючого справами Петра Боднара від 9 вересня 2016 року кошти з бюджету управління адміністративними будівлями, які призначені на закупівлю робіт, були передані в безпосереднє розпорядження Управління справами апарату Ради, що стало причиною скасування тендера.

Разом з тим до скасування тендера Управлінням адміністративними будівлями самостійно оголошені торги в системі ProZorro на роботу з реконструкції системи опалення-холодопостачання. Очікувана сума договору становила 16 370 000 гривень. Головою тендерного комітету був призначений заступник керуючого справами апарату парламенту.

За результатами розгляду тендерних пропозицій переможцем торгів визнане ТОВ "Вулвер", з яким укладено договір на суму 15 830 412 гривень. Надалі з метою виконання укладеного договору ТОВ "Вулвер" уклало договір субпідряду з іншим учасником тендера - ТОВ "Елман Плюс", що виконувало роботи з електрифікації.

Генпрокуратура почала розслідувати цей злочин і за рішенням суду одержала доступ до рахунків ТОВ "Вулвер" і до фінансових операцій підприємства.

Нагадаємо, 8 серпня детективи НАБУ та прокурори САП затримали шістьох осіб, ймовірно причетних до розкрадання коштів так званого проекту «Стіна». Серед затриманих — службові особи Державної прикордонної служби та підприємств-підрядників. Того ж дня затримано ще одну особу яка, за версією слідства, виконувала роль посередника. За даними САП, висновки проектно-містобудівної експертизи засвідчують, що внаслідок фінансових махінацій державі завдано збитків у розмірі 16 млн 688 тис. грн при будівництві "Стіни".

9 серпня детективи НАБУ повідомили про підозру всім затриманим. 10 серпня суд обрав запобіжний захід, у вигляді 60 діб тримання під вартою з альтернативою внесення заяви трохи більше 3,5 млн грн., одному з фігурантів справи щодо розкрадання коштів на будівництві проекту "Стіна" Олександру Кошубі.