Міністерство внутрішньої безпеки США заборонило державним установам країни користуватися програмним забезпеченням російської "Лабораторії Касперського" через побоювання, що ця компанія "може бути пов'язана з організованим іншою державою кібершпіонажем". Про це пише «The Washington Post».

«Міністерство побоюється зв'язків між деякими представниками" Лабораторії Касперського "і російськими спецслужбами та іншими державними структурами РФ, а також положень російського законодавства, які дозволяють російським розвідувальним службам запитувати або зобов'язати «Лабораторію Касперського» посприяти в перехопленні інформації, що проходить через російські мережі», - йдеться в заяві міністерства.

Читайте також: У США найбільша мережа магазинів електроніки зняла з продажу "Антивірус Касперського"

Також наголошується, що існує "ризик того, що російський уряд, діючи самостійно або співпрацюючи з «Лабораторією Касперського», зможе скористатися доступом, наданим продукцією «Лабораторії Касперського», щоб розсекретити інформацію федерального рівня і інформаційні системи, які безпосередньо стосуються національної безпеки США».

Держустанови США зобов'язані відмовитися від продукції російської компанії впродовж трьох місяців.

Нагадаємо, адміністрація президента США виключила російську «Лабораторію Касперського» з двох списків схвалених постачальників послуг та програмного забезпечення для урядових установ.

Раніше видання Bloomberg повідомляло, що "Лабораторія Касперського" працювала над секретним проектом для Федеральної служби безпеки Російської Федерації.