НОВИНИ

Європарламент закликав запровадити нові санкції проти влади Венесуели

У ЄС не визнаватимуть рішень конституційних зборів.

Європейські депутати закликали голову дипломатії ЄС Федеріку Могеріні і Раду ЄС розглянути питання про санкції проти всіх осіб, причетних до порушень прав людини в Венесуелі. Про це йдеться в резолюції, ухвалений переважною більшістю голосів.

"ЄС повинен заморозити активи, які знаходяться в Європі, всіх венесуельців, залучених до серйозних порушень прав людини в країні, і обмежити їх доступ на територію Євросоюзу", - зазначається у документі.

У ньому засуджуються вибори 30 липня 2017 року Венесуелі щодо формування конституційних зборів як повна зневага принципу поділу влади. Європейські парламентарії "не визнають заходів і рішень, ухвалених новими зборами, через відсутність їх легітимності".

Як повідомлялося, вибори до Конституційної асамблеї 30 липня у Венесуелі пройшли на тлі насильства і масштабних акцій протесту. Під час нападів на виборчі дільниці загинуло щонайменше 10 людей. Напередодні голосування протестувальники, попри заборону демонстрацій, заблокували дороги у столиці країни Каракасі.

Загалом із початку квітня в Венесуелі майже щодня проходили акції протесту, під час яких загинули 90 осіб, понад 750 людей отримали поранення. Кількість затриманих у Венесуелі з моменту початку антиурядових протестів у квітні перевищила 3,6 тисячі осіб.