НОВИНИ

Санкції США загрожують фінансуванню оборонних програм РФ – Bloomberg

Таким чином, Росія може створити новий держбанк, щоб обійти накладені обмеження.

Російські банки - Сбербанк і ВТБ - шукають варіанти, як обійти санкції США проти РФ і не поставити під загрозу фінансування російських оборонних програм, пише агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Зазначається, що на це Росію штовхнули нові санкції США, які буди введені проти тих, хто здійснює «значні операції» з російським військовим або розвідувальним сектором. Згідно з цим законом, їх можуть позбавити доступу до фінансової системи США і заарештувати активи, які зберігаються в країні.

Великі російські державні банки - Сбербанк і ВТБ - побоюються, що вони можуть потрапити під ці обмеження через кредити, які вони видають виробникам зброї, розповіли співрозмовники видання. За даними агентства, наразі витрати Росії на оборону становлять близько 20 трильйонів рублів. Майже 90 відсотків позик підприємствам оборонної галузі надають Сбербанк і ВТБ. Співрозмовники Bloomberg зазначають, що в 2016 році банки надали кредитів майже на 200 мільярдів рублів.

За інформацією джерел Bloomberg, щоб вирішити цю проблему, російський уряд розглядає варіант створення нового державного банку для фінансування витрат на оборону. Також можливе фінансування оборонних проектів безпосередньо з бюджету, але це може привести до зростання державних позик.

Міністерство фінансів, Сбербанк і ВТБ не відповіли на питання журналістів про створення нового держбанку.

Нагадаємо, нові санкції США проти Росії негативно вплинуть на кредитоспроможність російського енергетичного сектора і, особливо, Газпрому.