НОВИНИ

Волкер прокоментував ситуацію щодо Саакашвілі

Спецпредставник США з питань України порадив Порошенку "менш драматично підходити до Саакашвілі, зайнятися питаннями поліпшення управління країною, боротьбою з корупцією".

Спеціальний представник США з питань України Курт Волкер заявив, що колишній глава Одеської ОДА Міхаіл Саакашвілі має право на публічний судовий розгляд з питання про втрату українського громадянства. Про це йдеться у відео, де Волкер відповідає на питання журналіста, яке на своїй сторінці у Facebook опублікував Саакашвілі.

"Україна - країна, де діє верховенство права. Будь-хто, наприклад, колишній президент Саакашвілі, має право на слухання справи в українському суді. Я сподіваюся, що припиниться ескалація політичної драми і всі зосередяться на правовому врегулюванні. Це для України не менш важливо, ніж боротьба з корупцією та економічні реформи", - сказав спецпредставник США.

При цьому він порадив Порошенку "менш драматично підходити до Саакашвілі та зайнятися питаннями поліпшення управління країною і боротьбою з корупцією".

Як повідомлялося, ввечері 10 вересня група народних депутатів і прихильників Міхеїла Саакашвілі, якого позбавили українського громадянства, підійшли до пункту пропуску "Шегині", зробили "коридор" і провели політика на українську територію. Крім того, під час прориву екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі на кордоні кілька поліцейських і прикордонників отримали тілесні ушкодження. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом потрапляння на територію України Саакашвілі з його прихильниками.

На кількох учасників незаконного перетину українсько-польського кордону склали адміністративні протоколи.

12 вересня, екс-голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі біля львівського готелю "Леополіс" у присутності журналістів ознайомився з адміністративним протоколом про незаконний перетин кордону, а вже згодом українська прокуратура почала перевіряти запит грузинської сторони щодо екстрадиції Саакашвілі.