Північна Корея 12 вересня засудила нову резолюцію Ради Безпеки США. Про це повідомляє Yonhap

При цьому посол КНДР у Женеві Хен Тей Сун пригрозив Сполученим Штатам відповідними заходами.

"Майбутні відповідні заходи КНДР змусять США страждати від найбільшою болю, який вони відчували коли-небудь в історії", - заявив він.

Раніше посол Північної Кореї "найрішучішим чином" засудив і категорично відкинув "незаконну резолюцію Ради Безпеки ООН".

Як повідомлялось, Рада безпеки ООН проголосувала за чергове посилення санкцій проти Північної Кореї через її ядерні і ракетні випробування. Уже дев’ятий пакет таких санкцій члени Ради безпеки підтримали одноголосно.

США, що були автором проекту резолюції про це, помітно пом’якшили свою первісну пропозицію, щоб здобути підтримку Росії і Китаю, які мають у Раді безпеки право вето і давали знати, що заблокують надто суворі санкції.

Нові санкції запровадили як реакцію на випробування Північною Кореєю 3 вересня водневої бомби – термоядерного вибухового пристрою, що, за твердженням Пхеньяна, придатний до встановлення в боєголовку балістичної ракети.

Перед цим Пхеньян випробував кілька балістичних ракет великої далекосяжності; одна з них, як виглядає, була вже міжконтинентального класу. Після одного з таких випробувань понад місяць тому Рада безпеки ООН запровадила проти Північної Кореї попередній пакет санкцій, заборонивши, серед іншого, експорт із цієї країни вугілля, свинцю і морепродуктів.