НОВИНИ

КНДР засудила нові санкції Радбезу ООН

Північна Корея також пригрозили США відповідними заходами.

Північна Корея 12 вересня засудила нову резолюцію Ради Безпеки США. Про це повідомляє Yonhap

При цьому посол КНДР у Женеві Хен Тей Сун пригрозив Сполученим Штатам відповідними заходами.

"Майбутні відповідні заходи КНДР змусять США страждати від найбільшою болю, який вони відчували коли-небудь в історії", - заявив він.

Раніше посол Північної Кореї "найрішучішим чином" засудив і категорично відкинув "незаконну резолюцію Ради Безпеки ООН".

Як повідомлялось, Рада безпеки ООН проголосувала за чергове посилення санкцій проти Північної Кореї через її ядерні і ракетні випробування. Уже дев’ятий пакет таких санкцій члени Ради безпеки підтримали одноголосно.

США, що були автором проекту резолюції про це, помітно пом’якшили свою первісну пропозицію, щоб здобути підтримку Росії і Китаю, які мають у Раді безпеки право вето і давали знати, що заблокують надто суворі санкції.

Нові санкції запровадили як реакцію на випробування Північною Кореєю 3 вересня водневої бомби – термоядерного вибухового пристрою, що, за твердженням Пхеньяна, придатний до встановлення в боєголовку балістичної ракети.

Перед цим Пхеньян випробував кілька балістичних ракет великої далекосяжності; одна з них, як виглядає, була вже міжконтинентального класу. Після одного з таких випробувань понад місяць тому Рада безпеки ООН запровадила проти Північної Кореї попередній пакет санкцій, заборонивши, серед іншого, експорт із цієї країни вугілля, свинцю і морепродуктів.