НОВИНИ

Бойовики забороняють полоненому журналісту Васіну спілкуватися з родичами – місія ООН

За даними місії, в полоні бойовиків, крім Васіна, перебувають ще безліч полонених, яких тижнями тримають в одиночних камерах без можливості будь-якого спілкування.

Місія з прав людини ООН звертає увагу, що бойовики не дозволяють спілкуватися з родичами журналісту Станіславу Асєєву (Васіну), якого утримують заручником в окупованому Донецьку з початку червня. Про це повідомила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер під час презентації 19 доповіді ООН щодо ситуації з прав людини в Україні.

"Добре відомого блогера, який пише про життя на неконтрольованій території, збройні групи в окупованій частині Донецької області тримають під вартою без права зв’язку з зовнішнім світом з початку червня", - наголосила вона.

За її словами, в полоні бойовиків, крім Васіна, перебувають ще безліч полонених, яких тижнями тримають в одиночних камерах без можливості будь-якого спілкування.

"Більше того, затриманим забороняють спілкуватися між собою та з рідними, а рідним не надають жодної інформації про їхніх чоловіків, синів, братів чи сестер і дружин. Це завдає неабиякого горя цим сім’ям. Бойовики також не допускають до спілкування з полоненими і представників міжнародної місії", - сказала Фрейзер.

Також вона зазначила, що спостерігачі зафіксували випадки катування, зґвалтувань та неналежного утримання полонених з обох боків, як серед бойовиків, так і ЗСУ.

Нагадаємо, Станіслав Асєєв жив в окупованому Донецьку, під псевдонімом Станіслав Васін писав для «Українського тижня» та інших українських ЗМІ. Із 2 червня він перестав виходити на зв'язок. Учасники тристоронньої контактної групи в Мінську внесли ім'я журналіста з Донецька Станіслава Асєєва в список полонених для обміну.

16 липня терористи визнали, що зниклий Асєєв перебуває у них за ґратами. Вони звинувачують журналіста у «шпигунстві», за що можуть незаконно «засудити» до позбавлення волі на 12–14 років.