НОВИНИ

Політв'язня Сенцова етапували в Челябінськ

Правозахисники вважають, що переведення Сенцова може бути пов'язане з розглядом його скарги в ЄСПЛ.

Засудженого в Росії українського режисера, кримчанина Олега Сенцова етапували з іркутського СІЗО в Челябінськ. Про це 12 вересня повідомила Громадська спостережна комісія Іркутської області.

"Переведення Олега Сенцова в інший регіон може бути пов'язане з розглядом його скарги в Європейському суді з прав людини. Сума компенсації, в разі виграшу, буде меншою на порядок, якщо ув'язнений ближче до «дому»", - пояснили в комісії.

11 вересня один із захисників кримчанина Дмитро Дінзе підтвердив, що Олега Сенцова етапували з іркутського СІЗО. Про те, куди перевели Сенцова, адвокатові не повідомили.

9 вересня стало відомо, що Олега Сенцова близько тижня тому етапували з колонії в російському Якутську в СІЗО-1 Іркутська.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі. Росія відмовила Україні у передачі Сенцова, оскільки розглядає його як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).