НОВИНИ

Росія підриває зусилля США, спрямовані на припинення ядерної програми КНДР – WP

Навесні цього року було зафіксовано зростання кількості танкерів, які курсують між російським Владивостоком і північнокорейським портом Раджин.

Російські контрабандисти постачають Північної Кореї нафту та інші життєво важливі ресурси, допомагаючи Пхеньяну перенести суворі економічні санкції Заходу, пише газета The Washington Post з посиланням на представників американської влади.

Зростання російського експорту відбувається через те, що Китай - найбільший торговельний партнер Північної Кореї - починає різко збільшувати економічний тиск на свого неспокійного сусіда завдяки провокаційній поведінці, зокрема, випробовуванню потужної ядерної бомби минулого тижня.

Навесні цього року було зафіксовано зростання кількості танкерів, які курсують між російським Владивостоком і північнокорейським портом Раджин. Російські підприємці створюють "лабіринт підставних компаній, щоб приховати транзакції і відмити платежі".

Зростання торгівлі між Росією і КНДР стало однією з основних причин нових санкцій, введених минулого місяця владою США проти російських громадян, обвинувачених у допомозі Північній Кореї, нагадує видання.

"Така торгівля може забезпечити життя Північній Кореї в той час, коли Сполучені Штати прагнуть поглибити економічну і політичну ізоляцію Кім у відповідь на недавні випробування ядерних і ракетних установок", - зазначає видання.

Нагадаємо, міністерство фінансів США ввело індивідуальні санкції проти десяти компаній і шести фізичних осіб через контакти торгового характеру з КНДР. У списку, зокрема, четверо росіян, компанії з Китаю, Намібії і Сінгапуру, а також два іноземних громадянина.