НОВИНИ

Гройсман доручив пояснити послам ЄС деталі українського закону про освіту

За словами прем'єра, новий закон забезпечує доступ до мов нацменшин і дає можливості для розвитку української мови.

Закон "Про освіту" дозволяє повноцінно розвиватися мовам національних меншин і забезпечує доступ до їх вивчення. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, відповідаючи на запитання журналістів.

"Закон "Про освіту" якраз дає можливості забезпечити нормальний доступ до мов національних меншин, а з іншого боку - надати нові можливості для розвитку нашої рідної української мови", - сказав Гройсман.

Він повідомив, що уже дав доручення міністрові закордонних справ та міністрові освіти і науки провести спільну зустріч з керівником Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти та послами країн Європейського Союзу, щоб пояснити їм деталі закону.

"Вчора я дав доручення міністру закордонних справ, міністру освіти, звернувся з проханням, щоб у зустрічі взяв участь керівник Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, щоб вони разом зібралися і провели зустріч з послами країн Європейського Союзу. І абсолютно повністю пояснити деталі закону, які механізми будуть працювати. Я думаю, що всі питання буде врегульовано", - наголосив прем'єр.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 11 вересня заявив, що Україна має намір після прийняття закону "Про освіту" гарантувати вільний розвиток мов національних меншин. За його словами, вже на поточному тижні Міністерство освіти і науки України надасть детальну інформацію щодо закону та його застосування. Водночас Міністерство освіти та науки разом з ГО "Смарт Освіта" створило нову платформу для висвітлення реформи шкільної освіти.

Як повідомлялось, 5 вересня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №3491-д про освітню реформу, який, зокрема, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту.

В Угорщині та Румунії офіційно заявили, що український закон про освіту порушує права їхніх меншин. Президент Молдови Ігор Додон закликав Україну переглянути закон про освіту в частині, що стосується мов навчання представників національних меншин.

Зазначимо, що посольство США в Києві привітало Україну з ухваленням нового закону про освіту, а Польща очікує, що Україна дотримається своїх зобов'язань, які Київ дав Варшаві, щодо вивчення польською нацменшиною рідної мови.