НОВИНИ

Україна оскаржить вирок Чийгозу в Європейському суді з прав людини

У МінТОТ наголосили, що особи, причетні до незаконного засудження Чийгоза – працівники ФСБ, прокуратури РФ, судді, – повною мірою нестимуть відповідальність згідно з нормами міжнародного права.

Вирок "суду" окупованого Криму у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза є неправомірним і буде оскаржений у Європейському суді з прав людини. Про це йдеться у заяві Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

«Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України засуджує злочинні дії Російської Федерації, яка в окупованому нею Криму вчинила розправу над заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтемом Чийгозом. Ув’язнення громадянина України є абсолютно неправомірним і буде оскаржене в Європейському суді з прав людини», - наголосили в МінТОТ.

Також повідомляється, особи, причетні до незаконного засудження Чийгоза – працівники ФСБ, прокуратури РФ, судді, – повною мірою нестимуть відповідальність згідно з нормами міжнародного права.

Читайте також: Комісар Ради Європи з прав людини відреагував на вирок Чийгозу

«Міністерство звертається до народних депутатів України з проханням якнайшвидше ухвалити закон про «Про визнання політичними в’язнями осіб, позбавлених особистої свободи з політичних мотивів за рішенням органів влади Російської Федерації, та надання їм державної соціальної допомоги», аби ті, хто бореться за територіальну цілісність України в умовах окупації, могли розраховувати на підтримку та були захищені державою», - йдеться у заяві.

Нагадаємо, 11 вересня підконтрольний Кремлю Верховний суд анексованого Криму засудив до 8 років ув'язнення в колонії заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, який звинувачується в організації масових заворушень на мітингу 26 лютого 2014 року в Сімферополі.

Раніше офіційний представник України в РЄ Дмитро Кулеба повідомив, що питання політичних в’язнів в Росії та окупованому Криму стане центральним під час зустрічі міністра юстиції України Павла Петренка в Раді Європи. Зокрема, планується обговорення питання засудженого в окупованому Криму Ахтема Чийгоза.