НОВИНИ

Комісар Ради Європи з прав людини відреагував на вирок Чийгозу

Мужнієкс також додав, що «після закриття Меджлісу, що мало серйозні негативні наслідки, цей вирок є ще одним ударом по досить складній ситуації татар у Криму».

Вирок у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза важко узгоджувати з зобов'язаннями Росії за Європейською конвенцією з прав людини. Про це заявив комісар Ради Європи з прав людини Нілс Мужнієкс.

«Сьогоднішній вирок російського суду в Криму в справі заступника голови кримськотатарського Меджлісу Ахтема Чийгоза важко узгоджувати з зобов'язаннями Росії за Європейською конвенцією з прав людини», - наголосив Мужнієкс.

«Чийгоз фактично був засуджений за порушення закону, який не застосовувався, коли ці події відбувалися. Це викликає серйозні сумніви щодо сумісності цього рішення з Конвенцією, яка чітко встановлює, що "ніхто не може бути визнаний винним у вчиненні будь-якого кримінального правопорушення внаслідок будь-якого діяння чи бездіяльності, що не становило кримінального правопорушення відповідно до національного чи міжнародного права на той час, коли це було вчинене", - йдеться у заяві.

Мужнієкс також додав, що «після закриття Меджлісу, що мало серйозні негативні наслідки, цей вирок є ще одним ударом по досить складній ситуації татар у Криму».

Нагадаємо, 11 вересня підконтрольний Кремлю Верховний суд анексованого Криму засудив до 8 років ув'язнення в колонії заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, який звинувачується в організації масових заворушень на мітингу 26 лютого 2014 року в Сімферополі.

Раніше офіційний представник України в РЄ Дмитро Кулеба повідомив, що питання політичних в’язнів в Росії та окупованому Криму стане центральним під час зустрічі міністра юстиції України Павла Петренка в Раді Європи. Зокрема, планується обговорення питання засудженого в окупованому Криму Ахтема Чийгоза.