НОВИНИ

ФБР допитало екс-співробітника пропагандистського агентства Росії

Бюро розслідує інформацію про те, що агентство діє як орган російської пропаганди в порушення закону США.

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США допитало колишнього співробітника російського пропагандистського агентства Sputnik Ендрю Файнберга, повідомляє Yahoo News. За даними порталу, ФБР розслідує інформацію про те, що агентство діє як орган російської пропаганди в порушення закону США про іноземних агентів (Foreign Agents Registration Act, FARA). Як стверджує Yahoo, Ендрю Файнберг також передав ФБР флеш-накопичувач, на якому містяться тисячі документів і електронних листів з внутрішнього листування співробітників Sputnik.

Сам Ендрю Файнберг розповів Yahoo News, що його допитували 1 вересня протягом двох годин в офісі ФБР у Вашингтоні. Допит проводили співробітник бюро і представник Міністерства юстиції США. За словами Файнберга, питання стосувалися внутрішньої структури, редакційного процесу та фінансування агентства. «Вони хотіли знати, хто давав мені вказівки, і чи приходили мені коли-небудь якісь розпорядження з Москви. Їх цікавили приклади того, як мене направляли в бік певних тем», - уточнив Файнберг.

Ще не відомо, чи пов'язаний допит колишнього співробітника Sputnik з проведеним американською владою розслідуванням про ймовірне втручання Росії в минулорічні вибори президента США. Представник спецпрокурора Роберта Мюллера, який веде розслідування, відмовився коментувати інформацію.

Про те, що ФБР перевіряє Sputnik і телеканал Russia Today через підозри в їх причетності до втручання у вибори в США, стало відомо в березні. За інформацією ЗМІ, російські агенти могли використовувати ботів, які наповнювали соцмережі посиланнями на історії в підтримку президента США Дональда Трампа, коли його популярність падала. У травні Ендрю Файнбергу було відмовлено в акредитації при Конгресі США. Того ж місяця він був звільнений.

Нагадаємо, що центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

Згодом також стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.