НОВИНИ

Французькі сенатори відвідають зону АТО

Сенатори вже не вперше приїжджають з візитом до України, та цього разу вони запланували ще й поїздку до східних регіонів країни для ознайомлення з безпекою і гуманітарною ситуацією.

Троє французьких сенаторів – Ерве Море, Жан- Ів Леконт і Жак Лежандр – вперше відвідають зону проведення АТО на сході України. Про це в понеділок, 11 вересня, повідомила Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, сенатори вже не вперше приїжджають з візитом до України, та цього разу вони запланували ще й поїздку до східних регіонів країни для ознайомлення з безпекою і гуманітарною ситуацією.

«Колеги найбільше цікавилися питанням звільнення заручників і пообіцяли, що й надалі Франція в нормандському форматі підніматиме це питання як пріоритетне», – йдеться в повідомленні.

Вона зазначила, що французькі чиновники цікавилися ходом децентралізації, медичною, пенсійною і освітньою реформами.

Геращенко додала, що вони обговорили  ініціативи введення миротворчої місії на всю територію окупованого Донбасу до україно-російського кордону, а також, хід Мінських угод та порушення прав людини в окупованому Криму.

Також у повідомленні відзначено, що «Франція і надалі підтримуватиме територіальну цілісність і суверенітет України, ніколи не визнає анексію Криму».

«Французькі сенатори засудили одноосібні і провокативні дії тих політиків, які незаконно відвідували окупований Крим і зазначили, що то були їх приватні візити, не підтримані парламентом Франції», – написала Геращенко.

Ззаначимо, за три роки війни на Донбасі у зону АТО для моніторингу ситуації приїжджали різні представники Євросоюзу та США.