НОВИНИ

Польща відмовилася від зображення львівського меморіалу в паспортах після протестів України

Крім того, замість зображення Святих воріт у Вільнюсі в польському паспорті повинен з'явитися напис з гробниці Марії Пілсудської.

Польська влада не буде зображувати в нових паспортах Меморіал орлят у Львові і Святі ворота в Вільнюсі після відповідних протестів України та Литви. Про це повідомив глава МВС Польщі Маріуш Блащак, передає Onet.pl.

"Після розгляду зауважень, що надійшли до міністерства, і рекомендацій експертів з питань, які викликали суперечки, я прийняв наступне рішення: якщо мова йде про Цвинтар львівських орлят, то замість нього була представлена ​​фігура Антося Петрікевіча" - сказав він.

Міністр нагадав, що він став наймолодшим кавалером ордена Virtuti Militari, коли у віці 13 років разом з іншими львівськими орлятами боровся за незалежність Польщі і похований на Цвинтар орлят.

Замість зображення Святих воріт у Вільнюсі в польському паспорті повинен з'явитися напис з гробниці Марії Пілсудської.

Раніше повідомлялося, що у 2018 році до сторіччя незалежності у Польщі буде випущено паспорт у новому дизайні. На його сторінках, серед інших зображень, мали розмістити Меморіал орлят у Львові. Також розглядалася можливість розміщення в паспорті зображення Святих воріт, розташованих у Вільнюсі (відомі як Ворота Світанку або Остра брама).

Литва відреагувала на цю ініціативу – глава МЗС викликав тимчасового посла Польщі в Литві. "Ми пояснили йому ситуацію і попередили, що такого не повинно бути", - заявив з цього приводу міністр Лінас Лінкявічюс.

МЗС України вручило ноту протесту послу Польщі в Україні Яну Пєкло, оскільки Україна розглядає такі наміри як недружній крок, що негативно впливає на розвиток стратегічного українсько-польського партнерства.