НОВИНИ

У Великій Британії навчання "Захід-2017" назвали провокуванням НАТО

Міністр оборони країни Майкл Феллон заявив, що майбутні спільні військові навчання РФ і Білорусі мають на меті спровокувати союз НАТО і випробувати його обороноздатність.

Міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон заявив, що майбутні масштабні спільні військові навчання РФ і Білорусі "Захід-2017" мають на меті спровокувати НАТО і випробувати його обороноздатність. Про це він заявив він в ефірі BBC.

"Росія випробовує нас за кожної можливості. Перед нами постає дедалі агресивніша Росія, і ми маємо давати собі з цим раду", - сказав Феллон.

При цьому він наголосив, що "союз НАТО має бути сильним".

Він також повторив оцінку низки інших західних посадовців і зазначив, що у навчаннях "Захід-2017" візьме участь "понад 100 тисяч російських і білоруських військових… на кордонах НАТО".

Раніше Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс в інтерв'ю медіа-групі Redaktionsnetzwerk Deutschland закликав Росію скасувати масштабні військові навчання "Захід-2017" на східному фланзі НАТО. Він висловив занепокоєння через те, що війська, направлені в Білорусь у зв'язку з навчаннями, можуть не повернуться в РФ після маневрів.

Зазначимо, що стратегічні російсько-білоруські маневри "Захід-2017" пройдуть 14-20 вересня. Як повідомляла російська сторона, в них планується задіяти близько 13 тисяч осіб. 

Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйен висловила припущення, що Росія задіє 100 тисяч військових на навчаннях "Захід-2017" в Білорусі.

Нагадаємо, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розкритикував Москву за те, що вона не була відкритою з приводу майбутніх навчань "Захід-2017".  Він сказав, що присутність військ Північноатлантичного союзу в Прибалтиці дала чітке повідомлення Москві про те, що напад на одного союзника викличе відповідь з боку всього альянсу.