НОВИНИ

Саакашвілі потрапив до "чорного списку "Миротворця" після прориву кордону

Колишній очільник Одеської облдержадміністрації внесений до розділу «Чистилище».

Екс-президента Грузії і екс-главу Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі внесли до бази даних центру «Миротворець» за незаконний перетин державного кордону України Про це повідомив активіст проекту Мирослав Олешко у Facebook.

«Тепер він нічим не відрізняється від терористів, бойовиків, сепаратистів і військовослужбовців Росії, які зруйнували наш кордон у Криму і на Донбасі», – додав Олешко.

Зазначимо, що Саакашвілі внесений до розділу «Чистилище» «за незаконний перетин державного кордону України, напад на військовослужбовців ДПСУ у складі групи осіб при виконанні тими своїх обов’язків на захист державного кордону України».

Нагадаємо, 11 вересня правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом потрапляння на територію України екс-президента Грузії і екс-глави Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі, та його прихильниками.

Як повідомлялося, ввечері 10 вересня група народних депутатів і прихильників Саакашвілі підійшли до пункту пропуску "Шегині", зробили "коридор" і провели політика на українську територію. Крім того, під час прориву екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі на кордоні кілька поліцейських і прикордонників отримали тілесні ушкодження.

26 липня стало відомо, що Саакашвілі позбавили українського громадянства. 27 липня в адміністрації президента України підтвердили цю інформацію і зазначили, що припинення громадянства екс-голови Одеської ОДА обумовлено поданою ним недостовірною інформацією під час оформлення громадянства.

Українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко наприкінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта його було призначено головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року Саакашвілі позбавили громадянства Грузії.