НОВИНИ

Меркель прирівняла російську анексію Криму до розділення Німеччини

Канцлер виступила проти заяви лідера вільних демократів, який сказав, що питання анексії Криму необхідно тимчасово розглядати окремо від інших питань.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель прирівняла російську анексію Криму до розділення Німеччини, виступивши проти позиції лідера Вільної демократичної партії Німеччини Крістіана Лінднера щодо Криму. Про це вона розповіла в інтерв’ю Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung.

"Коли я чую, наприклад, що нам слід просто прийняти  російську анексію Криму, то я думаю: а що було б з нами, якби і до НДР застосовували подібні лозунги?" - сказала канцлер ФРН.

Меркель таким чином прокоментувала заяву Крістіана Лінднера, який сказав, що питання анексії Криму необхідно тимчасово розглядати окремо від інших питань, щоб досягти прогресу у відносинах з Москвою.

Згодом Лінднер прояснив свою позицію, заявивши, що його партія не визнає незаконну анексію Криму, але оскільки наразі проблему окупації розв’язати не можливо, то не варто прив’язувати до нього інші питання, адже інакше не вдасться досягнути прогресу у відносинах з Росією.

У свою чергу німецький уряд запевнив, що не змінює свою позицію щодо питання анексованого Росією Криму.

Як повідомлялось, Меркель заявила, що умовою повернення до нормального діалогу з Росією є виконання нею мінських домовленостей.

Раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон закликали президентів України та Росії докласти максимум зусиль для повного припинення вогню на Донбасі.