НОВИНИ

Засудженого в РФ кримського татарина Зейтуллаєва етапували в Башкортостан – адвокат

Руслан Зейтуллаєв прибув до виправної колонії №2 УФСІН Росії в Республіці Башкортостан.

Кримськотатарського політв'язня Руслана Зейтуллаєва, засудженого в Росії у справі "Хізб ут-Тахрір", етапували до виправної колонії в російській Республіці Башкортостан. Про це 8 вересня в ефірі радіо «Хаят» повідомив кримський адвокат Едем Семедляєв.

Він уточнив, що Зейтуллаєв прибув до виправної колонії №2 УФСІН Росії в Республіці Башкортостан.

Нагадаємо, у вересні 2016 Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Руслана Зейтуллаєва до семи років позбавлення волі, визнавши винним за частиною 2 статті 205.5 КК (участь в діяльності терористичної організації). В кінці 2016 року Верховний суд Росії скасував вирок Зейтуллаєву і відправив справу на перегляд. Вирок стосовно трьох інших фігурантів кримінальної справи суд підтвердив.

26 квітня 2017 року суд засудив Руслана Зейтуллаєва до 12 років колонії суворого режиму за обвинуваченням в організації в Криму осередку «Хізб ут-Тахрір». Ця організація визнана терористичною і заборонена в Росії. Москва насаджує цю заборону і в окупованому українському Криму. 27 липня Верховний суд РФ розглянув апеляційні скарги захисників і прокурорів і збільшив йому покарання з 12 до 15 років позбавлення волі.

Зейтуллаєв звернувся з відкритим листом до Організації Об'єднаних Націй із закликом продовжити тиск на Москву з метою звільнення всіх українських політв'язнів та дотримання прав та свобод кримськотатарського народу.