НОВИНИ

МОН: Лише 10% учнів в Україні навчаються іншими мовами

Найбільше школярів навчаються російською мовою, у західних областях поширені угорські та румунські школи.

Близько 10% учнів в Україні навчаються іншими мовами, а 90% школярів навчаються українською мовою. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей в ефірі "Громадського радіо".

Він уточнив, що "більшість навчаються російською мовою".

"Польською мовою маємо п’ять шкіл, угорською близько 176, румунською трохи більше, бо вони є в Закарпатті і в Чернівецькій області, але це теж менше 200. Кілька шкіл молдовською, одна словацькою в Ужгороді, зараз ми робимо школу кримськотатарською мовою", – перерахував Хобзей.

Як повідомлялось, Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №3491-д про освітню реформу. Стаття 7 законопроекту встановлює, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Особам, які належать до корінних народів і національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською з поступовим збільшенням на кожному рівні кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою. 

МЗС Угорщини та Румунії розкритикували закон, заявивши, що його положення порушують права національних меншин. Польща висловила сподівання, що Україна дотримається своїх зобов'язань, які Київ дав Варшаві щодо вивчення польською нацменшиною рідної мови. Детальніше про реакцію в Україні та за кордоном читайте в матеріалі Реформа невдоволення.