НОВИНИ

ООН: Із М'янми до Бангладеш втекли вже 270 тисяч мусульман рохінджа

Рохінджа втікають із країни після загострення етнічно-релігійного конфлікту, яке призвело до загибелі сотень або тисяч представників меншини.

Агентство ООН з питань біженців заявило, що з М'янми до Бангладеш втекли вже понад 270 тисяч осіб за останні два тижні після загострення етнічно-релігійного конфлікту між мусульманами рохінджа і буддистами. Про це повідомляє Associated Press.

Представники меншини рохінджа почали масово втікати із М'янми після загострення конфлікту в серпні. Бійці угруповання "Армія порятунку Аракан рохінджа" напали на 30 армійських і поліцейських постів і убили 15 осіб, начебто помстившись таким чином за переслідування рохінджа. У відповідь влада заарештувала сотні мусульман, а наступного дня стало відомо про "ліквідацію" 400 "бойовиків" і 17 "випадково загиблих" мирних жителів.

3 вересня військовий командувач М’янми заявив, що під час зіткнень між силами безпеки та представниками етнічної меншини рохінджа наприкінці серпня були вбиті приблизно 400 осіб,  рохінджа кажуть про тисячі загиблих.

Нагадаємо, що чергова хвиля конфлікту сколихнула М’янму в жовтні 2016 року. Тоді невідомі бойовики напали на прикордонні пости, внаслідок чого було вбито дев'ятьох поліцейських. Після цього розпочалися переслідування мусульман-рохінджа з боку збройних сил та поліції М'янми.

Військове придушення рохінджа викликало критику з боку США (які заявили про можливі "злочини проти людства"), правозахисної групи "Міжнародна амністія", Державного департаменту США, уряду сусіднього з М'янмою Бангладешу і уряду Малайзії (куди втікали багато рохінджа). Де-факто глава уряду М'янми Аунг Сан Су Чжи особливо зазнає критики за своє мовчання щодо цього питання, а також за бездіяльність у контексті запобігання військовим зловживанням.

Зауважимо, що перші антимусульманські погроми в М'янмі почалися 4 червня 2012 року. 22 березня 2013 року в місті та трьох ближніх населених пунктах було введено надзвичайне становище після дводенних антимусульманських погромів, під час яких загинуло 43 людини, а 12 тисяч були вимушені втікати з міста, переважна більшість із них були мусульманами, спалили 1594 будинки.

Детальніше про багаторічний конфлікт читайте в матеріалі У вигнанні. Що відбувається між мусульманами і буддистами в М'янмі