НОВИНИ

У Польщі відреагували на новий закон про освіту в Україні

Варшава буде уважно стежити за процесом його втілення.

Польща очікує, що Україна дотримається своїх зобов'язань, які Київ дав Варшаві, щодо вивчення польською нацменшиною рідної мови. Про це йдеться в заяві МЗС Польщі щодо ухваленого Верховною Радою України нового закону “Про освіту”.

“МЗС уважно спостерігатиме за процесом втілення закону і здійснить усі необхідні кроки, аби забезпечити полякам в Україні доступ до навчання польською мовою. Ми переконані, що українська сторона дотримається зобов'язань проведення консультацій з нами щодо можливих нормативних актів у контексті вживання мов нацменшин”, - зазначається в заяві.

У польському МЗС підкреслили, що у Варшаві від початку знали про процес змін у сфері освіти і це питання порушувалося під час засідання консультаційної комісії з освіти нацменшин у квітні 2017 року та на зустрічі польського посла з представниками Міністерства освіти і науки України. Зазначається, що українська сторона запевнила: метою закону не є витіснення мов нацменшин.

Як повідомлялось, Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №3491-д про освітню реформу. Так, стаття 7 законопроекту встановлювала, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Особам, які належать до корінних народів і національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською з поступовим збільшенням на кожному рівні кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою.