НОВИНИ

Розмитнення автівок. Южаніна підписала меморандум із учасниками акцій протесту

У документі йдеться про напрацювання законопроекту, за яким уже ввезені в Україну авто могли би стати на облік, були розмитнені зі сплатою усіх митних платежів.

Власники нерозмитнених авто, які мітингують у центрі Києва, підписали меморандум про порозуміння з головою комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною, повідомляє Еспресо.

За словами Южаніної, в меморандумі мова йде про напрацювання законопроекту, за яким уже ввезені в Україну авто могли би стати на облік, були розмитнені зі сплатою усіх митних платежів.

"Коли ми порахували, це абсолютно невеликі суми сплати митних платежів. Категорія до 2200 см кубічних, 2-га категорія автомобілів, це в районі 1 тис. євро. Наступна категорія - 1,2 - 1,4 тис. євро", - заявила нардеп, додавши, що ставки акцизного збору будуть встановлені в євро, залежно від об’єму двигуна.

За її словами, це рішення стосується авто пізніше 2000 року випуску.

Також документом передбачається закриття кордонів для авто, які незаконно використовують режим тимчасового ввезення або режим транзиту.

Раніше представник президента у парламенті Ірина Луценко розповіла, що максимум за два місяці буде розроблений законопроект, згідно з яким буде заборонено незаконне ввезення в Україну автомобілів із іноземною реєстрацією та номерами.

Як повідомлялось, у Києві 6 вересня біля Верховної Ради та Кабінету міністрів власники авто з іноземними номерами проводили акцію протесту. Вони заблокували вулицю Грушевського та вимагали внести зміни до Митного кодексу України щодо легалізації автомобілів із іноземною реєстрацією за прийнятною ціною. Учасники акції вимагали від влади знизити ціну на розмитнення автомобілів. Згодом організатори акції "За доступне розмитнення кожному українцю" оголосили про її продовження в безстроковому режимі.