НОВИНИ

У НАТО розкритикували РФ за закритість навчань "Захід-2017"

Генсек Північноатлантичного союзу Єнс Столтенберг наголосив, що за навчаннями будуть пильно стежити.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розкритикував Москву за те, що вона не була відкритою з приводу майбутніх навчань "Захід-2017". 

Так, виступаючи під час візиту в контингент НАТО в Тапе, Естонія, Столтенберг сказав, що присутність військ Північноатлантичного союзу в Прибалтиці дала чітке повідомлення Москві про те, що напад на одного союзника викличе відповідь з боку всього альянсу.

"Ми будемо уважно стежити за навчаннями "Захід", ми пильні, але також спокійні, тому що ми не бачимо ніякої безпосередньої загрози проти будь-якого союзника НАТО", - наголосив Генсек..

Зазначається, що для участі в якості спостерігачів були запрошені три експерта НАТО, але Столтенберг зазначив, що це "не відповідає прозорості, необхідної ОБСЄ, загальноєвропейським органом безпеки".

"Прозорість і передбачуваність ще важливіші, коли напруженість висока, щоб зменшити ризики непорозумінь та інцидентів", - підкреслив він.

Литва і Естонія заявляють в зв'язку з цим, що у навчаннях можуть брати участь до 100 000 солдатів, хоча Росія і наполягає на тому, що цей захід носить "чисто оборонний характер".

Як повідомлялось, Державна прикордонна служба України посилила патрулювання кордонів на всіх ділянках у зв’язку з проведенням російсько-білоруських навчань "Захід-2017" 14-20 вересня. 

Нагадаємо, російсько-білоруські військові навчання "Захід-2017" заплановані на 14-20 вересня 2017 року, оголошена участь до 13 тисяч військових. Попередні аналогічні навчання проводилися у вересні 2013 року, ще до початку російської агресії в Криму і на Донбасі. Міністр оборони України Степан Полторак не виключає можливості провокацій з боку Російської Федерації під час цих навчань. У НАТО заявили, що російські військові навчання у Білорусі можуть виявитися "троянським конем", зазначивши, що під виглядом навчань Росія може залишити там завезену військову техніку.