НОВИНИ

"Меморіал орлят" на паспорті Польщі. Маршалок Сенату заявив, що проблему вирішено

Карчевський не захотів уточнити, про які “остаточні рішення” йдеться.

Проблему навколо можливого розміщення зображення львівського “Меморіалу орлят” у польських паспортах “остаточно вирішено”. Про це заявив маршалок Сенату Польщі Станіслав Карчевський.

«Після розмови з паном міністром Блащаком (глава МВС Польщі – ред.) я поінформував пана Парубія про остаточні рішення», - заявив Карчевський.

Одна він не захотів уточнити, про які “остаточні рішення” йдеться.

Водночас голова Верховної Ради України Андрій Парубій після розмови з маршалками Сейму та Сенату Польщі Мареком Кухцінським і Станіславом Карчевським у розмові з українськими журналістами висловлював переконання, що «ці зображення не з'являться при прийнятті остаточного рішення» польською стороною.

Раніше повідомлялося, що у 2018 році до сторіччя незалежності у Польщі буде випущено паспорт у новому дизайні. На його сторінках, серед інших зображень, буде Меморіал орлят у Львові. Також розглядається можливість того, що на одній зі сторінок з’явиться зображення Святих воріт, розташованих у Вільнюсі (відомі як Ворота Світанку або Остра брама).

Литва відреагувала на цю ініціативу – глава МЗС викликав тимчасового посла Польщі в Литві. "Ми пояснили йому ситуацію і попередили, що такого не повинно бути", - заявив з цього приводу міністр Лінас Лінкявічюс.

МЗС України вручило ноту протесту послу Польщі в Україні Яну Пєкло, оскільки Україна розглядає такі наміри як недружній крок, що негативно впливає на розвиток стратегічного українсько-польського партнерства.