НОВИНИ

Швейцарія зажадала доказів для передачі Україні золота «сім’ї Януковича»

Знайдені активи оцінюють у 70 млн швейцарських франків.

Для повернення Україні золота «сім’ї Януковича» Швейцарія вимагає від українського уряду судового підтвердження незаконного походження активів. Про це повідомили в федеральному департаменті закордонних справ Швейцарії.

У департаменті вимагають доказів стосовно незаконності активів, які були викрадені та вивезені з України.

«Повернення заморожених активів української влади може відбутися тільки після того, як їхнє незаконне походження буде встановлено судом. Однак, поки остаточне судове рішення про конфіскацію цих активів не видано українськими судовими органами", - йдеться в повідомленні.

За інформацією, українські активи оцінюють у 70 млн швейцарських франків, хоча точної суму у Швейцарії не назвали. У відомстві пояснили, що на оцінку суми можуть впливати низка критеріїв, а саме, коливання валютних курсів, вартість акціонерного капіталу, видалення осіб, на які поширюється заморожування, часткове звільнення заморожених активів і т. п.

Повідомляється,що Україна подала декілька запитів про взаємну правову допомогу Швейцарії. Зокрема,  Генеральна прокуратура України може очікувати на допомогу від Міжнародного центру  з відновлення активів, який фінансується Швейцарією, Ліхтенштейном і Великобританією.

"Хоча ці прохання про надання взаємної правової допомоги вже привели до істотних проміжних висновків, потрібно більше часу, щоб можна було завершити поточний кримінальний розгляд", - зазначили в Швейцарії.

Нагадаємо, 4 вересня Юрій Луценко заявив, що в Швейцарії знайшли банківську комірку з великою кількістю золота, яка належить людині із "сім’ї Януковича".