НОВИНИ

Меркель підтвердила наміри Німеччини збільшити оборонні витрати

Канцлер ФРН заявила про прагнення Берліна щодо досягнення двохвідсоткового рівня витрат від обсягу ВВП на оборону.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель підтвердила прагнення Берліна щодо збільшення оборонних витрат. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"В Уельсі, під сильним враженням від українського конфлікту, було вирішено, і уряд ФРН підтримав це, обіцяти, що ті країни, які поки не досягли 2-відсоткового рівня (витрат від обсягу ВВП на оборону), до 2024 року повинні в цьому напрямку розвиватися", - заявила політик.

Меркель зауважила, що ця концепція знайшла відображення в Білій книзі з оборони у липні 2016 року.

При цьому вона додала, що кандидат на пост канцлера від СДПН Мартін Шульц, незважаючи на критику її фінансових обіцянок НАТО, насправді рухається в тому ж напрямку.

За її словами, Шульц за порадою експертів пропонує витрачати щорічно від 3 до 5 млрд євро на потреби Бундесверу. За словами Меркель, вона «включила свої математичні здібності» і виявила, що при такому розкладі, якщо витрачатиметься 3 млрд, то країна йтиме до поставленої мети навіть швидше, ніж вона планувала, а якщо 5 млрд - то і зовсім зможе досягти її до 2024 року.

Раніше Меркель заявила, що умовою повернення до нормального діалогу з Росією є виконання нею мінських домовленостей. Також разом із президентом Франції Еммануелем Макроном закликали президентів України та Росії докласти максимум зусиль для повного припинення вогню на Донбасі.

Нагадаємо, у неділю, 3 вересня, кандидати на посаду канцлера Німеччини християнська демократка Ангела Меркель та соціал-демократ Мартін Шульц розпочали телевізійні дебати. Вибори до Бундестагу відбудуться 24 вересня. За даними дослідження, перемогу в телевізійних дебатах здобула чинна глава уряду та блоку ХДС/ХСС Ангела Меркель, яка набрала 55 відсотків голосів респондентів. У її ключового конкурента на виборах в бундестаг, кандидата від соціал-демократів Мартіна Шульца - 35 відсотків.