НОВИНИ

У Києві виявили скульптуру французького митця, яка зникла з Майдану після Революції Гідності

За словами художника, «бунтівна» скульптура — це образ української жінки, яка виходить із води. Алегорія революції.

У Києві виявили скульптуру французького художника-сюрреаліста П'єра Сассона «Новій Україні», яку раніше вважали втраченою. Про це повідомив куратор арт-проекту Олег Соснов.

За його словами, скульптура з'явилася в центрі Києва в розпал Революції Гідності в січні 2014 року, а після того, як Майдан Незалежності очистили, робота зникла.

"Через знайомих ми знайшли її на задньому дворі музею Гончара. Вона чомусь була пофарбована в білий колір. Можливо, так її хтось хотів привласнити. Ми відреставрували її і подарували Музею Майдану", - сказав Соснов.

Він додав, що скульптура виготовлена з рожевого каїрського мармуру, її вага близько 5 тонн. Тимчасово робота буде зберігатися в запасниках Національного музею історії України, а згодом, коли буде створено Музей Майдану, постійно буде експонуватися там.

Нагадаємо, скульптура Сассона зображує жінку, що виринає з глибини. Американське видання «The Huffington Post» розповіло, як автор пояснив, що він хотів донести до українців:

«Бунтівна» скульптура містить у своїй основі образ української жінки, яка виходить із води. Це алегорія революції. Вода - це суспільний простір, а брижі на ній - це енергійний народний рух. Обличчя жінки символізує силу і наполегливість українського народу. Створенням роботи автор намагався надихнути демонстрантів, які були мобілізовані протягом двох місяців», - йшлося в статті.

Митець працював у Києві по 14-16 годин на добу, займаючись різьбленням і поліруванням. Йому знадобилося 13 днів, щоб завершити роботу. Скульптуру він подарував Києву, хоч і не отримав дозволу на встановлення своєї роботи в столиці.